Tiyatro Yarışması Türkiye Finalinde Afyon’a 2.lik Ödülü

Gençlik Merkezleri arası tiyatro yarışması Türkiye finalleri yapıldı.

Hayallerini Sahneye Taşı sloganıyla düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Tiyatro Yarışması Türkiye Finallerine kalan Afyonkarahisar ekibi Türkiye ikincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye genelindeki Gençlik Merkezleri arasında Kültür Sanat Yarışmaları kapsamında ‘Hayallerini Sahneye Taşı’ sloganıyla düzenlediği tiyatro yarışmasının Türkiye finali, Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre TOPOĞLU, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tuncay ULUSAN, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Serdal ERAVCI’nın da katılım sağladığı yarışmada Manisa, Afyon, Erzurum, Karabük ve Gaziantep illeri katıldı. 14-29 yaş aralığındaki oyunculardan oluşan ekipler komedi ve dram türlerinde “ Vatan Sevgisi “ temasını ele alan oyunlarıyla hayallerini sahneye taşıdılar.

Ayçe ABANA, Hacı Ali KONUK ve Meral ASİLTÜRK‘ün jürilik yaptığı yarışmada Afyonkarahisar’da il finali derecesinin ardından bölge finalindeki derecesi ile Evlad-ı Fatihan grubu Bir Garip Olay adlı komedi türündeki tiyatro oyunlarıyla Ankara’daki Türkiye finalinde ikincilik ödülünü aldı. Dereceye giren gençlere ödüllerini jüri üyeleri ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Tuncay ULUSAN tarafından verildi.

Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan GÜRBÜZ, Gençlik Lideri Özlem GÖKTAŞ ve Tiyatro Eğitmeni Seyhun Sertan YÜCEKAŞ’ın katılımıyla gerçekleşen yarışmada Türkiye ikinciliği yanı sıra En İyi Dekor olarak da ödül alan tüm oyuncularımızı tebrik eder, başarılar dileriz.

 

http://www.afyonmansethaber.com/haber/sanat_1/tiyatro-yarismasi-turkiye-finali-yapildi/19939.html

http://kocatepegazetesi.com/tr-tr/haberler/110094/afyonlu-gencler-ikinci-oldu

https://www.afyonzafer.net/afyonkarahisar/genclik-merkezleri-arasi-tiyatro-yarismasi-turkiye-finali-yapildi-h41939.html

http://www.gazete3.com.tr/haber/61/afyonlu-tiyatrocular-turkiye-ikincisi-oldu-h_84663.html

http://www.afyonyerelbasin.com/genclik-merkezleri-arasi-tiyatro-yarismasi-turkiye-finali-yapildi-29170.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir