III. Milli Kültür Şurası’nda Afyonkarahisar’ın tek sivil katılımcısı Seyhun Sertan oldu

Ülkemizin “Kültürel kalkınması” adına çok önemli bir adım olan III. Milli Kültür Şurası 03 – 05 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Lüyfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle en üst düzey katılımla başlayan ve açılışı gerçekleştirilen Şura’da Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ilk gün oturumları bizzat yönetti. Bakan Nabi Avcı, sonraki günlerde de hep orada, sanatçıların, kültür ve fikir üreten insanların yanı başında oldu. Komisyonları tek tek gezerek komisyon üyeleri ve katılımcılarla istişarelerde bulundu, teşekkür etti.

III. Milli Kültür Şurası’na Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez ve taşra yöneticileri, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları, sanat kurumları, sanatçılar, yazarlar, kültür ve sanata dair yetkin olan pek çok kesim ve medya mensupları katıldı.

Afyonkarahisar’dan resmi olarak İl Kültür ve Turizm Müdür V. Mehmet Tanır koordinasyonunda Müdür Yardımcısı Adalet Atacan, Müze Müdürü Mevlüt Üyümez, Kütüphane Müdürü Abdullah Aytekin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Diktaş ve Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık olmak üzere 7 kişilik bir ekiple Şura’ya katılım sağlandı.

Afyonkarahisar’ın Milli Kültür Şurası’na Bakanlık tarafından tek sivil davetlisi ise Seyhun Sertan oldu. Bir kamu kuruluşunda idari şef olarak görev yapan ve 1995 yılından beri bilfiil tiyatroyla ilgilenen Seyhun Sertan, aynı zamanda Renkli İmgeler Saati Uygulama Sahnesi’nin de yönetmenliğini yapıyor.

Bu sezon hem Kültür ve Turizm Bakanlığı, hem de ilimizde bulunan Karahisar Gençlik Merkezi ile iki proje yürüten Seyhun Sertan; “Afyonkarahisar’dan Bakanlığımız tarafından tek sivil katılımcı olarak Milli Kültür Şurası’na davet edilmek gurur verici. Sayın Bakanımız Nabi Avcı ile de kısa bir sohbet imkanı yakaladım. Desteklerinden ve Şura davetinden dolayı şahsım ve ekibim adına teşekkürlerimi ilettim. Şura’da Sahne Sanatları Komisyonu’nda katılımcı olarak bulundum. Komisyon Başkanımız ve üyelerimizden yüksek düzeyde istifade etmeye çalıştım, çalışmaları yakından takip ettim. Gerçekten ülkemiz sahne sanatları adına yüksek önem arz eden konular ele alındı. Önümüzdeki sezonlarda Bakanlığın değerli çalışmalarıyla olumlu neticelerini göreceğimize inanıyorum.” dedi.

Risus Medya

http://www.afyonkarahisartv.com.tr/6147-haber-milli_kultur_surasinda_afyonkarahisarin_tek_sivil_katilimcisi_seyhun_sertan_oldu.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir