İçimdeki İnsan

Geçtiğimiz Haziran-Temmuz aylarında çekimleri gerçekleşen ve birkaç gün önce de fragmanı yayınlanan bir Aydın Sayman filmi, İçimdeki İnsan. Yazar İrfan Yalçın‘ın Fareyi Öldürmek romanından uyarlanan ve Atay Sözer’in senaryolaştırdığı, görüntü yönetmenliğini ise Eyüp Boz’un yaptığı bir dram filmi.

icimdeki-insan-filmi-aydın-sayman-irfan-yalcinSayman film ile ilgili duygularını “Bu roman 1980’li yıllarda yayımlanmıştı. Romandan o zamanlarda iyi bir prim çıkacağına inanmıştım. 30 yıl bu romanı ‘Bir gün film yapayım’ diye hayal ediyordum, o da nihayet gerçekleşti” diyerek ifade ediyor.

Filmde, çocukluğundan beri çektiği her türlü acıya ve haksızlığa karşın “iyi” olmaya ve “iyi” kalmaya direnen bir insanın trajik hikayesi anlatılıyor. Filmin daha geniş hikayesi için yazı sonundaki linke tıklayabilirsiniz.

Çekimlerinin büyük bir kısmı Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen film, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan da destek aldı. Amacı sanat olan ve öncelikli olarak festivallerde gösterilecek olan filmin, Antalya, İstanbul ve  çeşitli yurtdışı film festivallerinin ardından sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor.

İçinde dikkat çeken oyuncuların da yer aldığı kalabalık bir oyuncu kadrosuyla çekilen filmde, Vedat Erincin, Suavi Eren, Füsun Demirel, Şebnem Bozoklu, Macit Koper, Rıza Sönmez, Menderes Samancılar, Murat Karasu, Melek Şahin, Timur Ölkebaş, Hakan Türkşen, Muhlis Asan, Ahmet Yaşar, Seda Kızıltoprak, Onur Demircan, Seda Bozkurt, Gökhan Güzeyhuz gibi isimler ve birçok genç ve yeni yüzler de yer alıyor.

Sayman projenin gerçekleştirilmesinde katkısı olan sponsor firmalara ve Afyonkarahisarlılara teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor. Gerçekten de bu tarz projelerde maddi imkanlar çok büyük önem taşıyor. Hem sanata katkısı hem de dolaylı olarak Afyonkarahisar’ın tanıtımına katkılarından dolayı Budan Termal Otel ve filmde emeği geçen başta Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu olmak üzere tüm Afyon halkına ben de teşekkür ediyorum.

Filmin festivallerde istenen ilgiyi yakalayabilmesi ve amacına ulaşabilmesi dileklerimle.

Filmin künyesi

Filmin kısa hikayesi

Fragman

Haberler

Ekşi Sözlük

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir