AKSAM, kültür-sanata damga vuracak

aksam-tiyatro-toplulugu

24.10.2015 tarihinde Kocatepe Gazetesi’nde yayınlanan haber.

Link: AKSAM kültür sanata damga vuracak

Afyonkarahisar´da kültür ve sanat alanında bir boşluğu dolduran, sanat camiası ile vatandaşların bütünleşmesini sağlayan Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği, toplulukları ile birçok çalışmaya imza atacak. AKSAM´ın bu yıl açtığı topluluklara toplam 220 kişinin başvurduğu belirtildi. Bu topluluklar ve başvuran sayıları şöyle;
Türk Sanat Müziği Korosu: 54, Türk Halk Müziği Korosu: 41, Tasavvuf Müziği Topluluğu: 32, Tiyatro Topluluğu:17, Halk Oyunları: 55, Çocuk Korosu: 21

PARK AFYON´DA AKSAM ETKİNLİKLERİ
Enstrüman ve resim kurslarıyla da sanatseverlerin dikkatini çeken Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği, Park Afyon Alışveriş Merkezi´nde de çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Park Afyon-AKSAM arasında yapılan görüşmeler neticesinde haftanın dört günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba Perşembe) ortak etkinlikler planlandı. Bu çerçevede 17:00-19:00 saatleri arasında farklı müzik grupları ile canlı dinletiler yapılacak. Park Afyon Alışveriş Merkezi´nde hafta sonu saat 14:00-16:00 saatleri arasında çocuk sanat atölyesi faaliyetleri kapsamında resim, yüz boyama, heykel, ebru sanatı, baskı, aile ve çocuk resim faaliyetlerinden oluşan etkinlikler tasarlandı.

NEVŞEHİR´DE SAHNE ALDILAR
Öte yandan AKSAM, Ekim ayı içinde önemli bir etkinlikte görev aldı. AKÜ İbrahim Alimoğlu Akademik Orkestrası, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘1. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Hoşgörü, Barış ve Gençlik Festivali´ ile ‘2. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Hoşgörü ve Barış Sempozyumu´na davet edildi. Festivale, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları Öğr. Gör. Sezgi Sevi Kıran, Öğr. Gör. Jozsef Györffy, Öğr. Gör. Anatoly Bodnar, Öğr. Gör. Lev Kirillov, Öğr. Gör. Maria Marzena Kızılay, Arş. Gör. Gonca Görsev, Öğr. Elm. Esengül Karademir katıldı.

İKİ ÖNEMLİ KONSER
Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği, önümüzdeki hafta da iki dikkat çekici konsere katkı sağlayacak. Deva-i Nev topluluğu, Afyon Lisesi yanındaki Atatürk Kültür Merkezi´nde, 26 Ekim 2015´te, saat 20.00´da konser verecek. Nağmelerin Karargâhında Bir Meçhul Aşk isimli konserde Tanburi Cemil Bey´in eserleri icra edilecek.

LİSELİ ÖĞRENCİLERİN BAKIŞ AÇISI DEĞİŞECEK
27 Ekim 2015´te gerçekleştirilecek Bir Mızrap Bir Yay konseri ise Güzel Sanatlar Liseli öğrencilerinin sanat gelişimine destek olacak. 27 Ekim, saat 14´te Afyonkarahisar Güzel Sanatlar Lisesi´nde verilecek konserin ardından Bir Mızrap Bir Yay ekibi çevre illerdeki Güzel Sanatlar Liseleri´nde konser verecek.

Kaynak: Kocatepe Gazetesi

 

Basında yer alan diğer haberler:

[catlist name=medya-haber]

Sitede yer alan diğer haberler:

[catlist name=site-haber]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir