24 Nis, 2016

Her ay 1 kitap hediye!

her-ay-1-kitap-hediye

Artık devir değişti. Dijital çağda yaşıyoruz. Her şeyimizi bilgisayarlar, akıllı telefonlar aracılığıyla internet üzerinden gerçekleştiriyoruz. Alışverişten tutun, okul kaydına, hastane randevusuna varana kadar. Tabii bu gelişmelere paralel olarak okuma alışkanlığımız da değişti. Artık e-kitaplar ve e-kitap okuyucular var. İnternette birçok alışveriş sitesinde e-kitaplar da artık satışta. Ne yalan söyleyeyim, açıkçası ben de çoğu zaman e-kitap okuyorum. Daha maliyetsiz ve pratikmiş gibi geliyor.

Ancak e-kitapların daha maliyetsiz olması da, daha pratik olması da, özellikle okumayı seven ve okuma alışkınlığına sahip kişiler için basılı kitabın önüne geçemiyor. Kitabı hissediyor olmak, kokusunu duyuyor olmak bu kişilere ayrı bir haz veriyor. Okuduktan sonra da kitaplığında gözü gibi baktığı diğer kitapların arasına koymak ve arşivine bir kitap daha eklemiş olmanın hazzını ise en iyi onlar bilir.

Eskiden yani henüz internet ve akıllı telefonlar hayatımıza bu kadar girmemişken kitap satın aldığımız kadar, kitap hediye etmek alışkanlığımız da vardı. Kimi zaman özel bir günde, kimi zaman çok beğendiğimiz bir kitabı o da okusun diye, kimi zamansa okusun da ders alsın diye velhasıl bir şekilde kitap hediye ederdik. Bugün çok basit, sıradan görünmesine rağmen aslında çok asilce ve özel bir hediyedir kitap.

Malum, benim şu anda okumakta olduğunuz kendi halinde bir blogum var. Kamu kuruluşunda çalışmamdan dolayı yasaların bana müsaade ettiği sınırlar dahilinde kalan bazı yazılarımı koyuyorum buraya. Her ne kadar suya sabuna dokunmayan yazılar da olsa geri bildirim almak birçok açıdan fayda sağlayabiliyor. Bu sebeple kitap hediyesi fikri hoşuma gitti ve uygulamaya karar verdim.

“Her ay 1 kitap hediye!” sloganıyla Mayıs ayından itibaren her ay bir kişiye Türk ve Dünya klasiklerinden istediği yazarın istediği kitabını hediye etmeye karar verdim. Bunun için blogda yer alan yazılardan herhangi birine yorum yapmanız veya yazıyı kendi yorumunuzla sosyal medyada paylaşmanız yeterli.

Bu vesileyle ben de okuyanların düşüncelerini öğrenebilir ve olumlu-olumsuz eleştiriler sayesinde fikir edinebilirim diye düşünüyorum.

Eğer ilgilenecek olursanız BU LİNKE tıklayarak etkinlik sayfasına ulaşabilirsiniz.

Hepinize bol okumalı keyifli zamanlar dilerim.

Sevgiler, saygılar.

Not: Az önce aldığım bir mesaja istinaden, dileyene e-kitap da hediye edilebilir. Yeter ki isteyin 😉

You may also like...

Bir Cevap Yazın